fbpx

Приведени двајца велешани кои изработувале фалсификувани банкноти

На пазарот во Велес, двајцата се обиделе да купат производи со фалсификувана банкнота од 1.000 денари. Продавачот тоа го забележал и го пријавил во полиција

-

Двајца велешани се лишени од слобода откако се обиделе на купат производи со фалсификувани банкноти, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР).

Како што обзнани министерството, В.М (21) и Д.Р (20) вчера на пазарот во Велес се обиделе да купат производи со фалсификувана банкнота од 1.000 денари. Продавачот тоа го забележал и го пријавил во полиција.

Двајцата велешани побегнале од местото, но биле пронајдени и лишени од слобода. Полицијата информираше дека при претрес во нивните домови биле пронајдени и други фалсификувани банкноти, скенер, принтер и компјутер на кој ги изработувале лажните пари.

„Подоцна, со судска наредба, бил извршен претрес во нивните домови, при што во домот на Д.Р. биле пронајдени и одземени две фалсификувани банкноти од по 1.000 денари, скенер, принтер и компјутер на кој ги изработувале, додека во домот на В.М. биле пронајдени и одземени две фалсификувани банкноти од по 100 денари и една фалсификувана банкнота од 500 денари“, соопшти МВР, од каде додаваат дека по целосно документирање на случајот, против двајцата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ЕУ ги повика социјалните мрежи да ги означуваат содржините генерирани од вештачка интелигенција

Компаниите за социјални медиуми, вклучувајќи ги и Гугл и Фејсбук, беа повикани од ЕУ „веднаш“ да започнат со етикетирање на содржините и фотографиите генерирани од вештачка интелигенција, како дел...
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
lynda course free download
download lenevo firmware
Download WordPress Themes Free
lynda course free download