fbpx

Приведена Катица Јанева

Полициски сили предмалку влегоа во домот на Катица Јанева во скопската населба Козле. По наредба на шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Русковска, специјалната јавна обвинителка е уапсена

-

Полициски сили предмалку влегоа во домот на Катица Јанева во скопската населба Козле. По наредба на шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Русковска, специјалната јавна обвинителка е приведена.

Како што потврдија од Обвинителството, Катица Јанева е приведена поради кривичното дело „злоупотреба на службената положба и овластувањата“ за предметот „Рекет“, за кој веќе се во притвор Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец.

Јавното обвинителство за попладнево закажа прес – конференција, на која се очекува изнесување на дополнителни информации за случајот „Рекет“.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Студентите во октомври треба да ги продолжат стипендиите

Корисниците на правото на студентска стипендија остварено во некоја од изминатите академски години, а кои ги исполнуваат договорните услови за продолжување на истото, од понеделник можат да ги достават...