fbpx

Приведен жител на радовишко, не застанал на знак за запирање и се обидел да удри во полицаец

Со автомобил со штипски регистарски ознаки не застанал на знак на запирање даден од полициски службеници, по што со возилото се обидел да удри еден од нив

-

Ноќеска околу 2 часот на автопатот А1, во близина на село Мрзенци, гевгелиско, полициски службеници го лишиле од слобода 43-годишниот Б.К. од радовишкото село Злеово.

Половина час претходно, на регионалниот пат помеѓу селата Прдејци и Смоквица, тој со автомобил со штипски регистарски ознаки не застанал на знак на запирање даден од полициски службеници, по што со возилото се обидел да удри еден од нив.

Притоа, полицаецот од службениот пиштол пукал во гумата на возилото, кое застанало.

Лицето било задржано во полициската станица за Гевгелија, а со настанот е запознаен јавен обвинител.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Двајца полицајци се сомничат дека примиле поткуп за да не констатираат сообраќаен прекршок

МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција – Специјализирано одделение за гонење на кривични дела сторени од лица со полициски овластувања и припадници на...