fbpx

Пристигна третиот кинески воз

-

Третиот кинески воз пристигна денеска во Македонија. Директорот на МЖ „Транспорт“, Никола Костов, рече дека тој ќе биде пуштен во употреба откако ќе му бидат направени сите техничко-безбедносни контроли.

До крајот на првата половина од оваа година во Македонија треба да пристигнат и другите три патнички возови. Четири ќе бидат на дизел-гориво, а два со електромотор.

Првиот патнички воз кој пристигна во Македонија веќе е пуштен на Коридорот 10, од Табановце до Гевгелија, а наскоро ќе биде пуштен за сообраќај кон Битола.

Костов вели дека возовите се безбедни за сообраќај по македонските пруги, а цената на билетите ќе остане непроменета.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Ангела Петрушевска е најдобриот млад автор на стрип натпреварот во Ваљево

Ангела Петрушевска, ученичка во средното уметничко училиште „Лазар Личеновски“ од Скопје го освои првото место во категоријата најдобри стрип автори до 16 години на 6-тиот Ваљевски стрип фестивал што...
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
udemy course download free
download redmi firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy paid course free download