fbpx

Природните катастрофи лани чинеле 92 милијарди долари

-

Природните и катастрофите предизвикани од човекот чинеле 92 милијарди долари во 2015 година, што е помалку во споредба со 2014 кога изнесувале 113 милијарди долари, се наведува во извештајот на швајцарската осигурителна компанија „Свис-Ре“.

Во соопштението се наведува дека, осигураните загуби во светот изнесувале 37 милијарди долари, што е многу под 62 милијарди долари годишен просек во последните 10 години.

Од вкупно 335, 198 биле природни катастрофи, што е најголем број забележан за една година, се наведува во соопштението.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Претседателот Стево Пендаровски на инаугурацијата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, денеска на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган. Претседателот Стево Пендаровски честитајќи...
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
online free course
download redmi firmware
Download Nulled WordPress Themes
udemy free download