fbpx

Припадници на ИД убиле христијански свештеник

-

Убиството на христијанскиот свештеник било извршено во градот Мосул, административен центар на провинцијата Ниневија, која одамна е под контрола на екстремистите.

Долго време немаше информација за судбината на свештеникот.

Исламска држава контролира големи територии во Сирија и во Ирак, тероризирајќи го локалното население, особено христијанското.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Студентите во октомври треба да ги продолжат стипендиите

Корисниците на правото на студентска стипендија остварено во некоја од изминатите академски години, а кои ги исполнуваат договорните услови за продолжување на истото, од понеделник можат да ги достават...