Фото: Архива на Мета.мк

Претседателката на Судскиот совет, Павлина Црвенковска, денеска поднесе неотповиклива оставка од функцијата. Тоа го соопшти на почетокот на денешната седница на советот, јави СДК.мк.

Потоа таа стана и излезе од салата, а во заминување кон присутните новинари додаде дека за причините јавноста ќе биде дополнително известена.

Целиот текст може да се прочита тука.