fbpx

Претпладне облачно, попладне со дожд

-

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и релативно топло. Попладне и во вечерните часови, почнувајќи од запад, ќе има врнежи од дожд, кои локално ќе бидат пообилни со ретки грмежи. Ќе дува слаб, а долж Повардарието и во источните делови умерен ветер од југоисточен правец.

Температурата ќе се движи од 12 до 25 Целзиусови степени.

Во Скопје и во околината се очекува слично време со температура до 23 Целзиусови степени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Деновите од изборите ќе се одработат, учениците подолго ќе престојуваат во училиште

Министерството за образование и наука информира дека наставата од деновите на гласање - 24 април и 8 мај, како и од 30 ноември кога беше организиран Самитот на ОБСЕ...