fbpx

Пожар пеплоса хала за доработка на конфекциски производи во Штип

-

Вчера, околу 6.30 часот, во Штип избувнал пожар во хала за доработка на конфекциски производи на фирмата „ВИТ ДООЕЛ“, сопственост на 22-годишниот В.Ф., соопшти денеска полицијата.

Засега не се познати причините за избувнувањето на пожарот, кој бил изгаснат од екипи на Територијалната противпожарна единица – Штип.

Поради големата материјална штета увидот на местото ќе се врши в понеделник, соопштуваат од МВР.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Носталгија по диктатори: Хусеин, Гадафи и Асад

Чест наратив на Кремљ е дека ирачкиот лидер Хусеин, либискиот Гадафи и сирискиот Асад биле големи патриоти и имале добри социјални политики, но дека биле жртви на американскиот империјализам,...