fbpx

Повторно поевтинува дизел горивото, овој пат за два денара по литар

-

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од вечерва на полноќ се намалува за два денара по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕВУ). Новата цена на дизел горивото од вечерва ќе изнесува 80 денари за литар.

За два денара поевтинува и Екстра лесното масло за домаќинство, кое ќе се продава по цена од 78,5 денари за литар.

РКЕВУ извести дека цените на бензините остануваат исти, односно ЕУРОСУПЕР БС-95 и понатаму ќе чини 84 денари за литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98, 86 денари за литар.

Амбасадорот на Обединетото Кралство за почетокот на реализацијата на Меѓународната стратегија за жените и девојките 2023-2030 

Понекогаш се чини дека борбата за родова еднаквост станува сѐ потешка и потешка. Жените во Иран се малтретирани поради начинот на којшто се облекуваат, девојките во Авганистан се спречени...
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
free download udemy course
download karbonn firmware
Download Premium WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=