fbpx

Пораките на „блекбери“ не можат да се пресретнат

-

Лидерот на пазарот на безбедни комуникации, компанијата „Блекбери“, ја унапреди заштитата на најпознатата апликација за праќање пораки во реално време.

Компанијата „Блекбери“ ја унапреди апликацијата „Би-Би-Ен“ (белкбери месинџер), додавајќи уште едно ниво на шифрирање (енкрипција) податоци при размена пораки со други мобилни платформи.

Дополнителната заштита, без разлика дали станува збор за приватен корисник, мало и средно претпријатие, корпорација или организација на која ѝ е потребна висока безбедност, користење брзини, доверливост, подобра соработка и приватност која ја овозможува „Би-Би-Ем“ е уште поквалитетна.

„Би-Би-Ем“ и компанијата „Блекбери“ немаат можност за посредување во размена на податоци и ниту еден податок не останува на серверите на компанијата.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Паралелна конференција на ОБСЕ: Русија е брутална кон Украина, улогата на граѓанското општество е исклучително важна

Демократијата опаѓа во земјите каде што нема простор за активизам на граѓанското општество. Сведоци сме на алармантниот број на вооружени конфликти, во последната година сведочиме како Русија е брутална кон...