fbpx

Поевтинуваат горивата – бензините за 2 денара, дизелот за 1,5 денара

-

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија (РКЕВУ) донесе одлука за намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,92% во однос на одлуката од петокот.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за 2 денара по литар, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалува за 1,5 денара по литар.

Новата цена на дизелот е 98 денари за литар.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе биде 85,5 денари за литар, а на ЕУРОСУПЕР БС-98, 88 денари за литар.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалува за 3 денара по литар и ќе изнесува 94,5 денари.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намалува за 0,277 ден/кг и сега ќе изнесува 52,463 ден/кг.

Новите цени стапуваат на сила во првата минута по полноќ, односно со почетокот на утрешниот ден.

Не е точно дека момче било отруено со дрога во пијалак во кафуле

Официјалниот став на МВР е дека смртта настанала поради повреди од пад од висина. Токсиколошката анализа во моментот на објавувањето на овој текст не е готова. Професорката Виолета Ачкоска...
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy paid course
download samsung firmware
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy course