fbpx

Поднесени 316.756 годишни даночни пријави до УЈП, утре е последен ден

-

До Управата за јавни приходи (УЈП) поднесени се 316.756 годишни даночни пријави, а утре е последен ден за пријавување.

За да се избегне метежот од УЈП препорачуваат, граѓаните кои се регистрирани корисници на е-даноци своите пријави да ги поднесат по електронски пат.

Работното време на даночните канцеларии на УЈП е од 08.30 до 18 часот, додека работното време на Контакт центарот на УЈП е од 09 до 20 часот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Д-р Жан Митрев не измислил лек за подобрување на видот

Не е вистина дека посочениот „лек“ О капс го измислил д-р Жан Митрев, ниту го препорачува, ниту има докази дека го подобрува видот, како што се тврди во објавата....