fbpx

Почнува „Скопје постер-фестивал“

-

Вечерва во Младинскиот културен центар, почнува седмото издание на „Скопје постер-фестивал“, под мотото „Дизајн за мир“.

Жирито на Фестивалот ќе треба да избере победници од вкупно 2.023 постери. Организатори се Здружението за графички дизајн „Плакарт“ и МКЦ.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Вучиќ го копира Донбас и го применува на Косово

Адвокатот Чедомир Стојковиќ во интервју за „Побједа“ вели дека Радоичиќ за претседателот на Србија е исто како што е Пригожин за Путин, Вучиќ го копира Донбас и го применува...