fbpx

Почна исплатата за избирачките одбори од минатите избори

-

Државната изборна комисија од вчера почна со исплатата на парите за предвремените парламентарни избори кои се одржаа во април годинава, дознава агенцијата „Мета“. Оваа информација ја потврдија и од Државата изборна комисија.

– Од вчера попладне почнавме со исплата на парите за избирачките одбори за претходните избори. Исплатата треба да заврши до крајот на неделата – изјавија за „Мета“ од Државната изборна комисија.

Во Македонија има 2.976 избирачки одбори со околу 35.000 луѓе.

Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
udemy paid course free download
download samsung firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy course download free