По синоќешниот инцидент, денеска е променета маршрутата на протестот

По инцидентот кој се случи синоќа кога се судрија две мали групи на граѓани, Македонци и Албанци а при што имаше и истрели од огнено оружје, организаторите на протестите против почетокот на преговорите за членство на Македонија во ЕУ најавија нова маршрута за денешниот протест. Преку електронска пошта, во анонимна порака од „Ултиматум – не … Продолжи со читање По синоќешниот инцидент, денеска е променета маршрутата на протестот