fbpx

Петмина прилепчани осомничени поради поседување наркотици

-

Прилепската полиција поднела кривични пријави против петмина жители на градот, кои биле откриени во три одделни случаи, а се товарат за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори.

Според полицијата, во еден од случаите, пријава е поднесена против 33-годишниот Т.Х. кај кого, кон крајот на ноември минатата година, при претрес, биле најдени околу 61 грам марихуана.

Кривична пријава е поднесена и против Г.С. (29) и А.В. (32), кои во март оваа година биле фатени со околу 6 грама марихуана во домот на еден од нив.

Третата кривична пријава, според полцијата, била поднесена против прилепчаните Ѓ.А.(41) и С.О. (42). Како што информираат оттаму, на 16 април оваа година, полициски екипи, при претрес на домот на С.О., пронашле 130 ампули диазепам и 600 таблети трамадол, кои кај него ги донела првоосомничената во случајот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Втор загинат кај Бањска, косовската полиција убила еден од напаѓачите

Косовската полиција попладнево соопшти дека убила еден од напаѓачите кај селото Бањска во меѓусебните престрелки со добро вооружената група од околу 30 лица, за кои косовскиот премиер Албин Курти...