fbpx

Петар Аневски повторно избран за претседател на Советот на јавни обвинители

-

Досегашниот претседател на Советот на јавни обвинители на Република Македонија денеска повторно беше избран за вршител на таа функција.

Седницата на која бил избран Аневски се одржала денеска, гласањето било тајно и тој добил најмногу гласови.

На предлог на Аневски, за заменик-претседател е избран Арбер Исаку.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ДЕБАТА: Институциите треба да работат со невладините и компаниите во борбата против корупцијата

Соработката помеѓу институциите, невладините организации и бизнис секторот треба да се засили за да се постигне успех во борбата против корупцијата во земјава. Ова беше потенцирано од учесниците на...