fbpx

Пендаровски и Галовеј засадија дабово дрво во чест на Кралицата Елизабета Втора (ФОТО)

-

Претседателот на државата Стево Пендаровски заедно со британската амбасадорка Рејчел Галовеј, во дворот на Кабинетот на претседателот засадија дабово дрво, по повод одбележувањето на платинестиот јубилеј на Нејзиното Величество Кралицата Елизабета Втора.

„Поддршка за оваа племенита и симболична иницијатива на Британската амбасада во Скопје, со која ќе бидат раззеленети 70 училишта, градинки, здруженија и институции низ СевернаМакедонија. Дабот симболизира лидерство, решителност и храброст, порача Пендаровски на Фејсбук.

Фото: Фејсбук провил на претседателот Пендаровски

Амбасадорот на Обединетото Кралство за почетокот на реализацијата на Меѓународната стратегија за жените и девојките 2023-2030 

Понекогаш се чини дека борбата за родова еднаквост станува сѐ потешка и потешка. Жените во Иран се малтретирани поради начинот на којшто се облекуваат, девојките во Авганистан се спречени...
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download samsung firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
download udemy paid course for free