fbpx

Патот Маврово – Дебар затворен поради сообраќајна несреќа

-

Попладнево од 16 часот е затворен регионалниот пат Маврово – Дебар кај местото Манастирски ливади и сообраќајот е во целосен прекин поради сообраќајна незгода, информираат од АМСМ.

Во сообраќајката, во која се судриле два камиони со српски и со бугарски регистарски таблички, нема повредени лица, но причинета е голема материјална штета.

Камионите се движеле во спротивна насока и засега не се познати причините за несреќата.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ДЕБАТА: Институциите треба да работат со невладините и компаниите во борбата против корупцијата

Соработката помеѓу институциите, невладините организации и бизнис секторот треба да се засили за да се постигне успех во борбата против корупцијата во земјава. Ова беше потенцирано од учесниците на...