fbpx

Осуденик се самозапалил пред Основниот суд – Битола

-

Шеесет и седумгодишен битолчанец утринава, околу 3 часот по полноќ, се полеал со бензин и се самозапалил, па со автомобил во кој имало плинска боца од 10 литри удрил во скалите од зградата на Основниот суд – Битола, соопшти Јавно обвинителство на Република Македонија.

Како што се наведува во соопштението, плинската боца не експлодирала, а судскиот полицаец успеал да го изгасне лицето кое со тешки телесни повреди е пренесено на клиниките во Скопје.

На местото на настанот увид извршил надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Битола.

Лицето било осуденик, кој денеска требало да почне со издржување казна затвор во траење од 10 години за сторено кривично дело – полов напад врз малолетно лице.

Синоќа во Скопје казнети 105 возачи оти брзо возеле

Вработени во секторот за внатрешни работи - Скопје, вчера казниле 105 возачи за возење со брзина поголема од доволената, информира Министерството за внатрешни работи. „СВР продолжи со контролите во областа...
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
lynda course free download
download huawei firmware
Download WordPress Themes Free
lynda course free download