fbpx

Осуденик се обидел да се самоубие во затворот „Идризово“

-

Вчера попладне, затвореник во скопскиот затвор „Идризово“ се обидел да си го одземе животот, информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР).

Според МВР, осуденикот М.С. се обидел да се самоубие со бесење и со пиење поголемо количество медикаменти.

Веднаш штом бил забележан, тој бил префрлен во ургентниот центар на Клиниката за токсикологија, каде, како што информираат од полицијата, е задржан на лекување и е надвор од животна опасност.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Податочните центри во Ирска потрошиле повеќе струја од сите домаќинства заедно

Податочните центри во Ирска потрошиле повеќе струја од сите домаќинства во државата заедно, пренесува Гардијан. Според Државниот завод за статистика на Ирска, податочните центри искористиле 21 отсто од електричната енергија...