fbpx

Оставка си поднесе и економскиот директор на ФЗОМ

-

Оставка денеска си подел и и другиот директор на ФЗОМ, Џемали Мехази, објави телевизијата „Алсат М“.

Мехази образложи дека оставката ја дава како чин на морална одговорност во врска со смртта на Тамара Димовска.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

„Кажи со раце“: Младински настан за Меѓунaродниот ден на знаковниот јазик

Младински образовен форум и Здружението на глуви и наглуви „Млад знак“ утре ќе го одбележат Меѓунaродниот ден на знаковниот јазик, во 17:00 часот, во Паркот на франкофонијата во Скопје,...