fbpx

Орав попладнево ќе му го предаде извештајот за напредок на Иванов

-

Шефот на Делегацијата на Европската унија, Аиво Орав, денеска на претседателот Ѓорге Иванов ќе му го врачи извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија за 2015 година.

Како што е најавено, средбата ќе се одржи попладнево, во претседателската резиденција на Водно.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Носталгија по диктатори: Хусеин, Гадафи и Асад

Чест наратив на Кремљ е дека ирачкиот лидер Хусеин, либискиот Гадафи и сирискиот Асад биле големи патриоти и имале добри социјални политики, но дека биле жртви на американскиот империјализам,...