fbpx

Општина Бутел отвори 24 часа дежурен телефон за пријавување на нерегуларности

-

Општина Бутел од денес отвори дежурен телефонски број, на кој што жителите ќе можат да пријават нерегуларности во делот на комуналните работи, на животна средина и урбанизам, како што се палење смет, токсичен отпад, уништување на јавно зеленило, дефекти на улично осветлување, уништување на детски игралишта и паркови, диви депонии, нелегално градење и друго. Телефонскиот број 075/249-314 ќе биде во функција за жителите на Општина Бутел 24 часа, соопштуваат од општината.

„На дежурниот телефон треба да се пријавуваат сите нерегуларности кои се во надлежност на општината: На овој начин ќе се олесни работата на инспекциските служби, бидејќи со директна пријава кај нив ќе можат навреме да интервенираат. Во исто време, општината станува поуслужна и подостапна за сите граѓани“, изјави Велимир Смилевски, градоначалникот на Општина Бутел.

Од општината информираат дека повиците ќе се примаат нон-стоп, 24 часа, а ќе има дежурни екипи кои информацијата веднаш ќе ја праќаат до инспекторите за да можат тие навремено да излезат на терен.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

„И мојот идентитет постои“ – се одржа Маршот за видливост на трансродовите лица

Под мотото „И мојот идентитет постои“, граѓани и активисти вчера попладне по петти пат во земјава маршираа за видливост на трансродовите лица. Маршот го организираше граѓанската иницијатива за заштита...
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download huawei firmware
Download WordPress Themes
udemy free download