fbpx

ОН: Повеќе од 6.000 луѓе загинале во конфликтот во Украина

-

Бројот на загинати во Украина надмина 6.000 луѓе, наведено е во најновиот извештај на Канцеларијата на Обединетите нации за координација на хуманитарна помош.

„Вкупно, од почетокот на конфлктот, во средината на април 2014 година, па сè до 19 март оваа година, регистрирани се 6.072 жртви, а ранети се 15.345 луѓе“, наведено е во извештајот.

Пред седум дена, бројот на потврдени жртви во Украина изнесуваше 5.934, а повреден беа 15.300 лица.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
udemy paid course free download
download lava firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
download udemy paid course for free