fbpx

Охрид за новогодишните празници: Повеќе услуга за лански цени

-

Повеќе услуга за лански цени, е мотото под кое охридските хотелиери и кафеанџии ги привлекуваат гостите од земјата и од странство за новогодишните празници.

Хотелите нудат разновидна музичка и забавна програма, освен стандардното сместување и празнично мени.
„Милениум палас“ нуди предновогодишно мени по рекламни цени од 400 до 600 денари. Слично е и во другите објекти.

Поголем дел од хотелите во Охрид излегоа со понуди за тридневни аранжмани, по цена од 90, односно 110 евра во „Климетица“ до 159 во „Белведере“.

Во хотелите „Метропол“ и „Белви“ тридневните аранжмани чинат 150 евра, во „Силекс“ – 149 евра, а во „Ривиера“ – 139 евра.

Интересна понуда има и за младите. Во трите објекти на Кадмо ќе има различна понуда. Богато новогодишно мени во „Кадмо ланч бар“ со староградска музика. На плажата Кадмо ќе настапуваат редоследно трите вечери Јоце Панов, Џони и „Куку леле“.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Малолетници во притвор за планирање терористички напад во Германија

Четворица малолетници на возраст од 15 и 16 години завршија во истражен затвор поради сомнение дека планирале терористички напад. Тие, наводно, го подготвиле нападот „во согласност со целите и...