fbpx

Охрид, Струга и Ресен повторно без струја

-

Од утринава повторно нема струја во охридско-ресенскиот регион. Вчера, исто така, во овој регион немаше струја, но доцна во ноќта дефектот беше поправен и граѓаните до утринава имаа електрична енергија.

Од МЕПСО информираат дека екипите се на терен и работат на отстранување на дефектот.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

(ВИДЕО) Денот на Општина Тетово се одбележа со отпадоци и со депонии

Денес се одбележа денот на Општина Тетово, а повеќе од една недела градот се гуши во отпадоци и депонии расфрлани насекаде. Решение за овој проблем немаат ниту општинските власти,...