fbpx

Одредени групите за четвртфиналната рунда во националниот ракометен куп

-

Во просториите на Ракометната федерација на Македонија, денеска со  ждреб беа одредени групите за четвртфиналната рунда во националниот ракометен Куп на Македонија.

Домаќин на групата 1 ќе биде Вардар, а негов противник ќе биде Бореа. Во вториот меч ќе играат Прилеп – Охрид.

И останатите три групи ќе се играат во Скопје.

Група 2: Лозари – Металург 2, Пролет – Работнички (домаќин Пролет)

Група 3: Вардар јуниор – Зомимак, Преспа – Пелистер (домаќин Вардар јуниор)

Група 4: Металург – Феникс, Текстилец – Радовиш (домаќин Металург)

Натпреварите од четвртфиналето ќе се играат на 18 и на 19 април, додека победниците во групите ќе обезбедат пласман во финалната четворка, односно на завршниот турнир кој ќе се игра на 16 и на 17 мај.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Метаморфозис се приклучува на осудите на физичкиот напад над новинарката на хрватски Фактограф

Фондацијата Метаморфозис, како членка на Европската мрежа за стандарди при проверката на факти (EFCSN), и на Меѓународната мрежа за проверка на факти (IFCN) се приклучува на осудите на нападот на новинарката...