fbpx

Од полноќ се намалуваат цените на бензините

Малопродажната цена на Еуросупер БС-95 изнесува 80 денари за литар, додека цената на Екстра лесното масло за домаќинство е 67,50 денари за литар

-

Малопродажните цени на бензинот Еуросупер БС-95 и на Екстра лесното масло за домаќинство се намалуваат за половина денар за литар од полноќ, информираат од Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕВУ). Цената на бензинот Еуросупер БС-98 ќе се намали за еден денар за литар.

Од полноќ малопродажната цена на Еуросупер БС-95 изнесува 80 денари за литар, додека цената на Екстра лесното масло за домаќинство е 67,50 денари за литар. Од полноќ бензинот Еуросупер БС-98 на бензинските станици ќе изнесува 82 денари за литар. Цената на дизелот не се менува и тој ќе продолжи да се продава за 69 денари за литар.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намалува за 0,571 денари за килограм и со тоа цената на мазутот изнесува 39,604 денари килограм.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

На свадба пукал со автоматска пушка, го пренесувале на Фејсбук

СВР Велес - Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје поднел кривична пријава против Б.Д.(24) од селото Долно Јаболчиште во општина Чашка, поради постоење основи на сомнение за...