fbpx

Од ноќеска поскапуваат горивата

-

Од ноќеска на полноќ се зголемуваат цените на нафтените деривати, во просек за 1,22 отсто, информираше Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕВУ).

Цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС – 95 и ЕУРОСУПЕР БС – 98 се зголемуваат за еден денар по литар и од вечерва ќе изнесуваат 82,5 денари, односно 84,5 денари за литар.

За еден денар поскапува и Екстра лесното масло за домаќинство кое ќе се продава по цена од 78 денари за литар.

Дизел горивото ќе поскапи за половина денар, па од ноќеска литар Еуродизел ќе чини 78,5 денари за литар.

Се зголемува и цената на мазутот кој ќе се продава за 41,988 денари за килограм.

МОН: Запишувањето вонредни ученици во медицинските училишта се става во мирување

Сите јавни средни училишта во државата кои имаат добиено верификација за изведување на настава од здравствена струка се известени дека запишувањето на вонредни ученици се става во мирување, почнувајќи...
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
udemy course download free
download lava firmware
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy paid course