fbpx

Обвинетиот за убиството на Ангел Петковски бил свесен за извршеното дело

-

Насер Ештрефи (19), обвинет за убиството на матурантот Ангел Петковски, бил свесен за делото што го извршил, изјавил психологот, кој на денешното рочиште давал свое мислење за писхичката состојба на обвинетиот, пренесува „Плусинфо“.

И во првото вештачење беше утврдено дека обвинетиот бил свесен за настанот и за делото, но одбраната не го прифати тој наод и бараше ново мислење.

Убиството на матурантот Ангел Петковски се случи на 19 мај минатата година, во населбата Ѓорче Петров.

Според обвинението, Ештрефи, кој е од скопското село Грчец, се обидел да украде велосипед од домот на Петковски, но откако бил забележан, побегнал. Тој подоцна бил пресретнат од Ангел и од неговиот татко, по што се случи убиството.

Матурантите договараат ресторани за прослава, но и учат за матурскиот испит

Откако наставата се нормализира во последниве недели после лажните дојави за бомби, матурантите се подготвуваат за претстојните прослави, но и за полагање на испитот на зрелоста. Годинава за прв...
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
lynda course free download
download samsung firmware
Download WordPress Themes Free
online free course