fbpx

Облачноста ќе се намалува, дождот ќе престане

-

Времето денеска ќе биде претежно облачно, а во западните и во југоисточните делови ќе има локален слаб дожд. Во Маврово врне слаб снег. Дува слаб до умерен ветер од јужен и од југоисточен правец. Утринските температури се движат од -1 до 8 степени Целзиусови.

Во текот на денот, времето ќе биде претежно облачно, претпладне и околу пладне со слаб локален дожд, а на планините слаб снег. Доцна попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој ќе биде повеќе изразен долж Повардарието. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 13 Целзиусови степени.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Почнаа геомеханичките испитувања за изградба на автопатите на Коридорот 8

Со активности за геомеханичко испитување на земјиштето каде ќе минува алтернативниот пат на автопатот Тетово-Гостивар денеска на терен започнаа со реализација теренските градежни работи за изградба на автопатите на...
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy free download
download coolpad firmware
Free Download WordPress Themes
free download udemy course