fbpx

Нови 30 лица заболени од корона вирус, досега вкупно 384 заразени

-

Министерството за здравство информираше дека се потврдени 30 нови случаи позитивни на Ковид-19 во изминативе 24 часа. По градови, најмногу случаи се регистирани во Скопје – вкупно 12, по што следуваат Прилеп со 9, Куманово со 8 и Крива Паланка со 1 дијагностициран случај.

Вкупната бројка на дијагностицирани пациенти заклучно со денешниот ден се искачи на 384 лица. Според местото на живеење, најмногу случаи со корона вирус се регистрирани во Скопје – вкупно 195. Во Куманово има 62 дијагностицирани пациенти, Дебар 47, Прилеп 21, Штип 15, Тетово 13, Струга 9, Велес 6, Битола 4 и Охрид 3. По два случаи на заболени од корона вирусот има во Кавадарци, Гевгелија и Крива Паланка, додека по еден пациент со КОВИД-19 е потврден во Гостивар, Струмица и Кочани.

Во изминатото деноноќие биле направени 342 теста преку Институтот за јавно здравје, Ветеринарниот факултет, Авицена, Биотек и Жан Митрев. Досега се направени вкупно 4.117 тестирања на Ковид-19, соопштуваат од Министерството за здравство.

Србија и Унгарија ќе му предложат на регионот да се приклучи кон изградбата на брза пруга

Србија и Унгарија ќе ги поканат Северна Македонија, Албанија, Грција, Бугарија и Турција да се приклучат кон изградбата на брзата железница во регионот, која за почеток ќе ги поврзува...
Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
udemy free download
download karbonn firmware
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy course