fbpx

Невреме го парализираше железничкиот сообраќај во Германија

-

Железничката и метро-линија на северот на Германија сè уште се во прекин по силното невреме во кое загинаа седум лица.

Повеќето линии се откажани, меѓу кои и железничката линија Берлин – Хамбург.

Градските служби ги отстрануваат дрвата и гранките од патиштата и од пругите.

Повеќе од 35.000 лица ноќеска останаа без електрична енергија во сојузната држава Мекленбург – Западна Померанија, а уште 10.000 луѓе чекаат да се отстранат дефектите на електричната мрежа.

„И мојот идентитет постои“ – се одржа Маршот за видливост на трансродовите лица

Под мотото „И мојот идентитет постои“, граѓани и активисти вчера попладне по петти пат во земјава маршираа за видливост на трансродовите лица. Маршот го организираше граѓанската иницијатива за заштита...
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
free download udemy course
download karbonn firmware
Premium WordPress Themes Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=