fbpx

Не мирува тлото во Штип, попладнево уште еден земјотрес

-

Земјотрес со јачина од 2.0 според Рихтеровата скала и интензитет од II-III степени според Европската макросеизмичка скала беше регистриран попладнево во 16:07 часот од страна на Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотресот се случил во епицентралното подрачје Св. Николе – Штип, 65 километри југоисточно од Скопје и беше почувствуван од населението во Штип и околината.

Ова е четврт земјотрес што го погоди регионот на Штип за три дена.

За три дена, трет земјотрес во Штип

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ВМРО-ДПМНЕ ги изгуби управните и надзорните одбори во битолските јавни претпријатија

Продолжуваат политичките препукувања во Советот на општина Битола. Со гласовите на советниците од СДСМ, на независната листа „Поинаку“ и на Левица, вчера доцна вечер беа разрешени членовите на управните...
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
free online course
download lenevo firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
free online course