Навивачите на Унион Берлин традиционално се собираат на својот стадион пред Божик, каде со дружење и со песна го дочекуваат најголемиот католички празник, пренесе „Спортклуб.мк“.

Секоја година сè повеќе луѓе доаѓаат на овој настан за да имаат добра забава, а вкупно 27.500 луѓе присустуваа оваа година на стадионот „Куќата на стариот шумар“, каде што и беше организирано дружењето.