Седум-осум непознати лица вчеравечер во кафуле во населбата Шуто Оризари претепале млад скопјанец, а потоа превртеле неколку маси и го скршиле стаклото на влезната врата, по што заминале, соопшти СВР Скопје, информирајќи дека во врска со инцидентот засега се приведени тројца и се работи на расчистување на случајот.

Случајот во полиција вчера во 21.30 часот го пријавил претепаниот К.С. (24), кој бил однесен во Ургентен центар – Скопје, каде му била  укажана лекарска помош и бил пуштен на домашно лекување.

Насилниците го тепале 24-годишникот со раце, палки и со други тврди предмети, при што му нанеле телесни повреди.