fbpx

Најплатените музичари за 2014 година

-

Познато е дека светските музичари заработуваат голема сума пари, а ова се десетте најплатени во 2014 година

 

  1. Тоби Кеит: 65 милиони долари
  2. Келвин Харис: 66 милиони долари
  3. Пол Мекартни: 71 милион долари
  4. „Уан дајрекшн“: 75 милиони долари
  5. Џастин Бибер: 80 милиони долари
  6. Брус Спрингстин: 81 милион долари
  7. Бон Џови: 82 милиони долари
  8. „Иглс“: 100 милиони долари
  9. Бијонсе: 115 милиони долари
  10. Д-р Дре: 620 милиони долари

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Полицијата го уапси убиецот од Хром чија мајка запали стан за да го прикрие

Денеска во 14.20 часот на пидрачјето на населба Влае, во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција лишен е од слобода А.Д.(39)...