fbpx

Најмалку 12 лица загинале во вооружен напад во Хонудрас

-

Најмалку 12 лица загинале, а тројца се ранети кога вооружен напаѓач пукал во сала за билијард во претстолнината на Хондурас, Тегусигалпа.

Портпаролот на полицијата, Едгардо Барахона, изјавил дека најмалку тројца од петмина напаѓачи носеле полициски униформи и панцири и истакнал дека жртви на нападот се лица на возраст од 19 до 30 години.

Никој не бил уапсен, а полицијата наведува дека 30 членови на бандата Барио биле во салата во моментот на нападот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Метаморфозис се приклучува на осудите на физичкиот напад над новинарката на хрватски Фактограф

Фондацијата Метаморфозис, како членка на Европската мрежа за стандарди при проверката на факти (EFCSN), и на Меѓународната мрежа за проверка на факти (IFCN) се приклучува на осудите на нападот на новинарката...