fbpx

Надрилекар тврди дека пронашол „лек“ за коронавирус, бил сослушан од Основното обвинителство на Гњилане

-

Надрилекар од Гњилане, Кадруш Абази, тврди дека го пронашол лекот за коронавирус. И покрај фактот дека научниците од целиот свет сè уште не успеале да најдат лек за коронавирус, Абази вели дека го нашол, пишува Порталб.мк.

Во објава во својот Фејсбук профил, бара доброволци кои се заразени со коронавирус да го пробаат лекот што, според него, по една недела на употреба го лечи коронавирусот. Сепак, откако е уапсен од полицијата, Абази е ослободен во четвртокот. Абази беше уапсен за кривично дело „Производство и дистрибуција на штетни медицински производи“, а откако беше сослушан од обвинителот, беше пуштен на слобода, во соодветна постапка, изјави портпаролката на Основното јавно обвинителство од Гњилане, Лиридона Џеладини за весникот „Експрес“.

Од појавата на вирусот КОВИД-19, се шират разни дезинформации за вирусот, заштитата од истиот како и за лековитите против него, меѓутоа, Светската здравствена организација повтори дека лек за коронавирусот сè уште нема.

Димитар и Тамара победници на денешната десеткилометарска трка на Водно

Димитар Петровски во машка конкуренција, кој истрча 10 километри за 30 минути и 8 секунди и Тамара Јолева Попов во женска конкуренција, која истрча за 41 минута и 11...
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
free online course
download micromax firmware
Download WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=