fbpx

На Табановце приведен скопјанец, пронајдени илјада различни видови монети

Приведениот појаснил дека монетите му биле испратени по карго по претходен договор со лица од Србија

-

Во текот на вчерашниот ден, полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Север од полициската станица Табановце, при влез во државата лишиле од слобода 51-годишник од Скопје.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР), при извршена контрола кај лицето биле пронајдени и одземени 1.120 парчиња различни видови моменти. Со приведениот бил извршен и службен разговор во кој тој појаснил дека монетите му биле испратени по карго по претходен договор со лица од Србија, каде отишол да ги земе.

Од МВР додаваат дека лицето е предадено во кумановската полициска станица за понатамошна постапка, а по документирање на случајот ќе следува и поднесок.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ВМРО-ДПМНЕ ги изгуби управните и надзорните одбори во битолските јавни претпријатија

Продолжуваат политичките препукувања во Советот на општина Битола. Со гласовите на советниците од СДСМ, на независната листа „Поинаку“ и на Левица, вчера доцна вечер беа разрешени членовите на управните...
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy paid course free download
download lava firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy course download free