fbpx

МВР распиша потерница по поранешниот претседател на Кривичен суд Панчевски

-

МВР распиша национална потерница по поранешниот претседател на Кривичен суд, Владимир Панчевски на кој му е одреден 30-дневен притвор поради отсуство на рочиштето за судскиот предмет „АКМИС”, во кој тој е обвинет и му се суди за кривичното дело “злоупотреба на службената положба и овластување”.

„Судот до Секторот за внатрешни работи во Велес достави наредба за приведување со решение за притвор. Секторот истото го достави и до СВР Скопје и три пати припадници на полицијата од полициската станица во Центар се обидуваа да го пронајдат, но не успеаја. Во моментов полициски службеници со правосудните органи во Велес распишаа потерница по именуваното лице. Се вршат оперативни проверки дали лицето ја напуштило државата,“ изјави министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес-конференција.

Основното јавно обвинителство Скопје (ОЈО Скопје) на 8 јули 2019 година соопшти дека поднело обвинение против Владимир Панчевски, кој се товари за злоупотреба на информацискиот систем за автоматско управување со судски предмети (АКМИС).

Амбасадорот на Обединетото Кралство за почетокот на реализацијата на Меѓународната стратегија за жените и девојките 2023-2030 

Понекогаш се чини дека борбата за родова еднаквост станува сѐ потешка и потешка. Жените во Иран се малтретирани поради начинот на којшто се облекуваат, девојките во Авганистан се спречени...
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download intex firmware
Free Download WordPress Themes
download udemy paid course for free