fbpx

Мубарак повторно на суд

-

Поранешниот египетски претседател, Хосни Мубарак, повторно ќе оди на суд во ноември за убивање демонстранти за време на востанието од 2011 година, кога беше соборен од власт, соопшти денеска Врховниот суд на оваа земја.
Судијата ја уважи жалбата на обвинителството против претходната пресуда, со која е одбиена тужбата против Мубарак.

Мубарак, кој владеше со Египет речиси три децении, веќе три години е во затвор поради одделни судски случаи.
Судијата изјави дека повторното судење ќе почне на 5 ноември.
Мубарак е обвинет за заговор и за убиството на демонстрантите во 2011 година.

 

Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
download udemy paid course for free
download lava firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy paid course