fbpx

Многу топло време со температури повисоки од 35 степени

-

Денеска се очекува многу топло време со температури кои на повеќе места ќе надминат 35 Целзиусови степени.

За денеска, синоптичарите најавуваат температури над 30, а веќе утре и задутре на повеќе места максималните температури ќе бидат над 35 Целзиусови степени. Од среда до петок во попладневните часови ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи.

Дирекцијата за заштита и спасување вчера апелираше да се почитуваат превентивните мерки за заштита од шумски пожари и други пожари на отворен простор.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Метаморфозис се приклучува на осудите на физичкиот напад над новинарката на хрватски Фактограф

Фондацијата Метаморфозис, како членка на Европската мрежа за стандарди при проверката на факти (EFCSN), и на Меѓународната мрежа за проверка на факти (IFCN) се приклучува на осудите на нападот на новинарката...