fbpx

Металург со втора победа во плеј-офот

-

Екипите на Металург и Тинекс Пролет забележаа победи на двата одиграни натпревари во рамките на 2. коло од разигрувањето за титулата во Супер ракометната лига на Македонија, пишува „Екипа

„Металурзите“ стигнаа и до втората победа, овојпат славејќи на гостувањето против Прилеп со 18-24, додека Пролет Тинекс беше подобар од Радовиш совладувајќи го со 29-25.

Натпреварот меѓу Вардар и Зомимак М е одложен поради настапот на македонскиот вицешампион во четвртфиналето од Лигата на шампионите в сабота против Киелце во Скопје.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Музика и омраза: Како една песна предизвика етнички тензии на студентска забава во Скопје

Студентска забава во Скопје пролетва доби неочекуван пресврт кога пуштањето на албанска песна при крајот на настанот предизвика полемики и говор на омраза на социјалните мрежи. И покрај инклузивниот...