fbpx

Меси донираше 450.000 евра во УНИЦЕФ

-

Аргетинскиот репрезентативец и фудбалер на „Барселона“, Лионер Меси, во рамки на кампањата „Сонце за децата“, донираше 4,5 милиони аргентински песоси, или околу 450.000 евра во УНИЦЕФ.

Меси, кој е амбасадор на УНИЦЕФ, преку видеопорака порача дека му претставува задоволство да работи со луѓето од оваа хуманитарна организација.

https://www.youtube.com/watch?v=YkoC_YNk-I4

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Полицијата го уапси убиецот од Хром чија мајка запали стан за да го прикрие

Денеска во 14.20 часот на пидрачјето на населба Влае, во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција лишен е од слобода А.Д.(39)...