Ману Чао вторпат им искажа поддршка на студентите. Овојпат тој им ја честиташе победата.

Преку својот профил на социјалната мрежа „Фејсбук“, тој напиша: „Студентски пленум, ви честитам. Од Богота, Колумбија, до Македонија. Останете позитивни и никогаш не се откажувајте од своите права. Максимален респект“.