fbpx

Македонија на мапата за алтернативен туризам на француски тур-оператор

-

Агенцијата за промоција и поддршка на туризам организираше тридневна инфо-тура за францускиот туристички оператор „Војагер отремент“ (Voyager Autrement), кој на годишно ниво испраќа повеќе од 15.000 туристи насекаде во светот.

Македонија е вклучена во нивната програма за алтернативен туризам, како нова и неоткриена дестинација.

Туристичката понуда на Скопје и на Охрид и нивното историско и културно наследство биле највпечатливи, а особено интересен беше манастирскиот туризам.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Студентите во октомври треба да ги продолжат стипендиите

Корисниците на правото на студентска стипендија остварено во некоја од изминатите академски години, а кои ги исполнуваат договорните услови за продолжување на истото, од понеделник можат да ги достават...