fbpx

„Мајкрософт“ постави нова најниска цена на таблет

-

Стратегијата на „Мајкрософт“ да се бори против таблетите со оперативен систем „андроид“, се чини дека почнува да ги покажува своите први знаци на успех затоа што произведувачите сега нудат модели по неверојатно ниски цени.

Таблет-моделот „MOMO7W“ поседува седуминчен екран со резолуција 1024 x 600 пиксели, работи на „виндоус 8.1“, чини 48 долари и не е произведен во Кина. Уредот доаѓа со процесор „интел атом беј треил“, има работна меморија од еден гигабајт, 16 гигабајти внатрешна меморија, излез ХДМИ и слот за СД-картичка.

Како и останатите таблети од пониска класа, и овој доаѓа со едногодишна претплата на софтверскиот пакет „Офис 365“. За 48 долари не може да се има некои преголеми очекувања, но „Мајкрософт“ достигна нова најниска цена на таблет.

„И мојот идентитет постои“ – се одржа Маршот за видливост на трансродовите лица

Под мотото „И мојот идентитет постои“, граѓани и активисти вчера попладне по петти пат во земјава маршираа за видливост на трансродовите лица. Маршот го организираше граѓанската иницијатива за заштита...
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
udemy course download free
download samsung firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
online free course